Köpüksüz Şampuanlarla İlgili Merak Edilenler
Nedir bu köpüksüz şampuan, nasıldır, nerede buluruz ?
Bir kaç gündür hangi blogger ablamıza baksak görüyoruz ki köpüksüz şampuanlar peşinde koşmaya başlamışlar. Haklılar bence geç bile kalmışlar, kalmışız.
Hep düşünürdük yurt dışındaki kızların saçları nasıl bu kadar parlak, bakımlı, canlı görünüyor diye cevabını bulduk: Köpüksüz Şampuanlar.

Türk milleti olarak o saç köpürmeden temizlenmez biz böyle gördük böyle öğrendik. Ama işte işin aslı öyle değilmiş. Biraz araştırıp yurt dışı kaynaklarını okuduğumda aslında köpürmeyen şampuanların ne kadar doğru bir tercih olduğuna karar kılmış bulunmaktayım. Bu sebeple sizlerle de paylaşıp akıllardaki soru işaretlerini bir nebze olsun silmek isterim :)

Biliyoruz ki köpüklü olan her şeyin başında kimyasallar geliyor. İşte bu sebeple bizim köpürtüp temizlediğine ikna olduğumuz şampuanlarımız aslında saçlarımızı kırıp yıpratıyor. Olsun köpürdü temizlendi diye mutlu oluyoruz. Ama köpürmeyen şampuanlar da saçı temizliyor hem de daha iyi temizliyor ve saçı yıpratacak kimyasal da içermiyor. Aynı zamanda saçımıza sürdüğümüz bir sürü kremdi, spreydi, köpüktü hiçbirine gerek kalmıyor çünkü köpüksüz şampuanlar hepsini hallediyor.Saçı kuru, yıpranmış ve özellikle boyalı olan kişilerin en azından bir kere olsun şans vermelerinde fayda var bence.


Köpüksüz şampuanlar sayesinde saçlar her zaman kuaförden yeni çıkmışız havasında oluyor; yumuşacık, parlak ve dolgun. Çünkü içeriğinde köpürtmeye yarayan kimyasallar olmadığından saçlara nazik bir şekilde ihtiyaç duydukları bakımı sağlıyor. Aynı zamanda o saçlarımızın ucunda zamanla oluşan tiftik, kırık görüntü de bu şampuanlar sayesinde onarılmış oluyor. 
Saçlarım zor taranıyor bu yüzden duştan sonra bin türlü krem sürüp sprey sıkıyorum diyenlere de en kolay çözüm köpüksüz şampuanlar. Kremsi yapısı sayesinde saçınızın ipek gibi olmasını ve herhangi bir kreme ihtiyaç kalmadan kolay taranmasını sağlıyor.
Hem zamandan hem paradan tasarruf etmenin en şahane yolu olan bu köpüksüz şampuanlar ne yazık ki henüz Türkiye'de satışta değil. Ama herkes gibi benim de araştırmalarım tabii ki devam etmekte. En yakın zamanda bulup sizlerle paylaşmak ve kullanıp yıllardır istediğimiz saçlara kavuşmak gibi planlarım var. Hadi hayırlısı :)
Sizleri öpüyor ve bol bakımlı günler diliyorum, takipte kalın 💗😘

Yorumlar