İstanbul’da Çocuklarla Paten Kayılabilecek Yerler Nerelerdir?Havaların hala bir iyi bir kötü olduğu şu sonbahar günlerinde farklı aktivitelerle çocukların evde sıkılmamalarını sağlayabilirsiniz. Mesela son yıllarda oldukça rağbet görmeye başlayan patenleri tercih edebilirsiniz.
Tutkunları için vazgeçilmez bir spor olan paten, çocuklarınızın da eğlencesi haline dönüşecek. Hem spor yaparak fiziksel beceri kazanacaklar, hem de tatillerini en verimli şekilde değerlendirecekler. Onlar patenleri ile eğlenirken siz de güzel havaların tadını çıkarabilirsiniz. Hatta tavsiyemdir sizler de öğrenip çocuklarınıza eşlik edin ve hafta sonlarınızın vazgeçilmez eğlencesi paten kaymak olsun.
Peki, öğrendik diyelim nerede paten kayabiliriz diye soranlar için, İstanbul’da paten kayabileceğiniz birkaç mekân önerim olacak.
Sahil şeridi boyunca trafiğe kapalı alanda bol deniz havası eşliğinde hem güvenle hem keyifle yaklaşık bir 6 kilometre geçirebilirsiniz. Hafta sonunuzu değerlendirebileceğiniz en güzel sahillerden birisi diyebiliriz.
Maçka parkı, adeta şehrin ortasında bulunan huzur dolu bir cennet. Parkın alanı yaklaşık
220 bin metrekare. İnişli çıkışlı yokuşları ile en keyifli şekilde paten kayabileceğiniz bir parkur.
Caddebostan Sahili
Caddebostan sahili İstanbul’un en uzun sahil koşu parkuruna sahiptir. Bilindiği gibi paten ve kaykay konusunda en çok tercih edilen yerdir burası. Paten için ayrılmış özel bir skatepark mevcuttur çocuklarınız bu parkurda eğlenceli vakit geçirebilirler. Bunun yanı sıra acemi patencileriniz sahil boyunca uzanan koşu parkurunda saatlerce paten kaymanın tadını da çıkarabilirler.

Hafta sonu tatlı bir huzur arıyorsanız, çocuğunuzu ve patenlerinizi kapıp Kalamış’a gidebilirsiniz. Kalamış Skatepark’ta kaykay ve paten kaymanın keyfine varabilirsiniz.
Çocukları paten ve kaykay sporuna yönlendirmek için yapılmış bir skatepark. Sultanbeyli’nin en şık ve ücretsiz spor tesisi denebilir. Çocuklarınızın güvenle paten yapabilecekleri en uygun mekânlardan bir tanesi.

Hepinize çocuklarınız ile geçirdiğiniz bol eğlenceli,bol aktiviteli ve bol öğretici hafta sonları diliyorum.
Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle,
Sevgiyle kalın :)Tüm yazılarımı okumak için;

Yorumlar

  1. Çok güzel bir yazı olmuş elinize sağlık, bunların yanına Beşiktaş'ta bulunan Barbaros Hayrettin Paşa iskelesini de ekleyebilirsiniz. Ayrıca Sultanbeyli, İstanbul'un yükselen değeri olan bir yer, herkes gidip görmeli :)

    YanıtlaSil

Yorum Gönder