Kendin Yap: Süngerli Aseton YapımıGörenleriniz vardır süngerli asetonlar uzun zamandır piyasada. İlk çıktığı zamanlarda almıştım ve normal asetona göre daha fazla beğenmiştim. Özellikle koyu renk ojeleri kolaylıkla silebiliyorsunuz, pamukla silerken ellerinize bulaşan oje derdiniz olmuyor. Evet çok sevdim ve o günden sonra kullanmaya devam ettim. Ama sadece bir kere satın aldım bir daha almadım. Alıp incelediğimde "bu ürüne bu fiyat gereksiz ya" diye bir tepki vermiştim. Fiyatları 5-6 lira civarındaydı. İşte o günden sonra süngerli asetonumu hep kendim yapmaya başladım. Kirlendikçe yeniliyorum zaten bir kaç dakikalık iş. 2 liralık bir aseton bir de bulaşık süngeriyle hem ucuza halletmiş oluyorum hem de kendi yaptığım bir şeyi kullanmanın keyfi var. Üstelik çok uzun süre kullanabiliyorsunuz koyu renk ojeler kirletse bile parmaklarınıza bulaşmıyor. Hazır satılanlarda bir de parmaklarınızın aseton olma olayı var. Parmağın yarısı kutunun içine giriyor ve tüm parmak aseton oluyor o da kuruluğa sebep oluyor parmaklarda. Ben bu yüzden kendim yaparken sadece tırnaklarım girecek kadar derinlikte bir kutu tercih ediyorum, bitmiş krem kutusu :)

Ben pamukla aseton silme olayını sevmeyen biri olarak bu olaya bayılıyorum. Ama henüz ayak tırnakları için çözüm bulamadım bulursam en kısa zamanda onu da paylaşırım :)
Dün akşam kirlenen süngerimi attım yenisini yaptım, yaparken de kısa bir video hazırladım. Ne kadar pratik ve uygun olduğunu görürseniz belki siz de yaparsınız. Videosunu sizlerle paylaşıyorum umarım beğenir ve uygularsınız siz de.


Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle,
sevgiyle kalın 💖

Yorumlar

Yorum Gönder