Kıvırcık Saç Dert midir Keyif midir ?

 Kıvırcık saçlara sahip biri olarak söylüyorum ki kıvırcık saçlı olmak büyük keyif resmen lüks, şanslı doğmanın diğer bir tanımı.
  Bende çook eskiden tabii ki bütün kıvırcık saçlı küçük kız çocukları gibi saçlarımdan nefret ederdim. Hangimiz düz saçlı arkadaşlarımıza özenmedik ki çılgınlar gibi? Size yemin ederim ki her sabah uyandığımda önce saçlarımla sonra annemle kavga ederdim neden kıvırcık saçlıyım ben, bunlar ne biçim saçlar, çok şekilsiz bende düz saç istiyorum diye. Bu yüzden ilkokul ve lise yıllarımda saçlarımı ya hep ördüm ya da tepemde sıkıca bir topuz yaptım. Taaa kiii lise son sınıfa kadar. O gün artık canıma tak etti, önümüz üniversite bu saçma sapan saçlarla insan içine çıkamam, ee koca kız olduk sürekli de öremem napıcam diye düşünüp araştırırken brezilya fönü diye bir mucizeyle tanıştım. Sanırım o zamanlar yeni yeni popüler olmaya başlamıştı çünkü kuaförlerde bulmak imkansızdı. Neyse günlerce araştırdım ve sonunda buldum, tabii ki annemi ikna etmek çok kolay olmadı çünkü brezilya fönü hakkında bir sürü iyi kötü her türlü yazı okumuştuk. Ama o yaşlarda genç ergen bir kızı olan anneler çok iyi bilirler ki hayır demek kabus :)
  Annemi de ikna ettim brezilya fönünü yaptırdım yıllarca hayalini kurduğum o kusursuz düz saçlarıma kavuştum sevinçten uçmalar falan derken. 6 ay sonrası müthiş pişmanlık. O fön bozulmaya başladıkça kıvırcıklarımın eskisi gibi olmadığını görünce resmen hayal kırıklığı yaşadım. Yıllardır şikayet ettiğim kıvırcıklarımın artık olmadığını görünce bu sefer oturdum ve bu saçları nasıl eskisi gibi kıvırcık yaparım diye araştırmaya başladım. E tabii bir şey bulamadım haliyle sadece bekledim. Peki neden kıvırcıklarımın kaybolmasına bu kadar üzüldüm? Zaten yıllardır düz saç hayali kurmadım mı ben, 6 ayda bir gider brezilya fönü yaptırırım mis gibi düz saçlarımla yaşar giderim. Kazın ayağı öyle değil işte arkadaşlar :)
  Kıvırcık saçlarımın kıymetini düz saçlarla yaşamaya başlayınca çok daha iyi anladım. Aslında saçlarımın dert değil keyif olduğunu o 6 aylık süreçte keşfettim. Çünkü şöyle ki düz saç çok çabuk kirleniyor ve müthiş şekilde yağlandığını belli ediyor. İki gün işin olsa yıkayamasan yandııınnn. Ama kıvırcık saçlarda öyle değil işte asla seni ele vermez. Bir diğer fark ise tabii ki hacim. Kıvırcık saçın kabarıklığından şikayet eden ben, aylarca düz saçlarıma hacim vermekle uğraştım ama maalesef başarılı olamadım. Kıvırcık saçtaki havalı duruş, hacim, şekillendirme düz saçta mümkün değil. Maşa yapsan kısa sürede söner hemen saçlar kafaya yapışır yağmur yağsa tuhaf bir hal alır. Ama kıvırcık saç her türlü hava muhalefetine karşı hazırlıklıdır. Ve tabii ki  kesinlikle kıvırcık saçlarınızın içine hapsolup kalan şampuan ve parfüm kokusu muhteşem bir olay, düz saçta böyle bir lüksünüz yok uçup gidiyor.
  Yani demem o ki ben kıvırcık saçlarımı hiçbir şeye değişmem. Müthiş rahatlık resmen dünyadaki en büyük şansım. Sabahları yıka köpükle çık, kurutma derdim yok tarama derdim hiç yok. Peki bu brezilya fönü kötü bir şey mi tabii ki değil. Evet kıvırcıklar biraz geç toparlandı ama keratin sayesinde bütün kırıklarımdan sağlıksız saçlarımdan da kurtuldum. O eskiden sevemediğim kıvırcıklarıma çok güzel bir bakım oldu. Hatta ayda bir gidip keratin bakımı da yaptırmaya başladım. Sonraki yazılarımda saçlarım için kullandığım ürünleri, yaptırdığım bakımları da ayrıntılı olarak anlatırım.
Son olarak söylemem gereken tek bir şey kaldı;
Kıvırcık saçlarıma aşığım 💕
Kızlar saçlarınızdan nefret etmeyin onları çok sevin onlara çok iyi bakın.Kıvırcık saçlar bizim şansımız 😉

Görüşmek dileğiyle,
Sevgiyle kalın.

Yorumlar

  1. Bende küçüklüğümde hep kıvırcık saçlı insanlara ozenirdim çok tatlı gelirlerdi bana 😍. Şimdi gördüğümde nasıl tarıyorlar bu saçları diyorum bknz: üşengeçlik .

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Kıvırcıklar olarak biz de üşengeçiz taramıyoruz saçlarımızı :)

      Sil

Yorum Gönder